Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na wystawę „Piękno ukryte w kamieniu”. Zawiera ona zbiory kamieni zgromadzone przez witniczanki Krystynę Wróblewską i Irenę Wieczorek.

Zdaniem kolekcjonerek: „Kamień jest piękny jak dzieło sztuki, nawet ten z ulicy. Człowiek tego nie podrobi.”

W trzech witrynach wyeksponowanych jest ok. 850 eksponatów tworzących wielobarwne kompozycje. Niektóre kamienie prezentowane są w stanie naturalnym, inne w postaci naszyjników, figurek i naczyń. Część zakupiły kolekcjonerki, część została im podarowana przez rodzinę i przyjaciół. Zdarzają się także znaleziska. Należą do nich skamieliny zwierząt, pochodzące z podwitnickich wyrobisk. One właśnie, zbierane w asyście wnuków, dały początek kolekcji Krystyny Wróblewskiej.

Wystawa „Piękno ukryte w kamieniu” będzie czynna do końca wakacji w godzinach pracy biblioteki.