Poczytajmy witniczan – poczytajmy o Witnicy
Jak każdego roku na rynku ukazały się książki napisane lub współtworzone przez witniczan. Nie brak także pozycji, które w większej lub mniejszej części dotyczą naszej gminy.
Jak każdego roku na rynku ukazały się książki napisane lub współtworzone przez witniczan. Nie brak także pozycji, które w większej lub mniejszej części dotyczą naszej gminy.
Pisarka Irena Dowgielewicz (z domu Górska) urodziła się 31 grudnia 1917 r. w Kijowie. W Witnicy mieszkała w latach 1945-49. Pracowała w Fabryce Mebli, którą przez pewien czas kierowała.
Jury konkursu na recenzję „Moje literackie fascynacje nagrodziło i wyróżniło sześciu naszych autorów.
Biblioteka nasza uczestniczy w drugim w tym roku naborze programu w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0-Priorytet1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”.
24 i 28 października Władysław Wróblewski, dyrektor biblioteki, odwiedził Szkołę Podstawową w Dąbroszynie. W zajęciach, które poprowadził, uczestniczyły wszystkie klasy.
Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim „Wakacje w lesie”.
Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”.
Biblioteka uczestniczy w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0-Priorytet1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”. W
W dniach 22-26 sierpnia bibliotekarki Marcelina Szuciak i Barbara Orszewska poprowadziły drugą turę zajęć z cyklu „Wakacje w bibliotece”.
Fortuna Działka należała kiedyś do kościoła luterańskiego. Zbudowano na niej tartak, który niestety, w 1885 r. spłonął. Na jego miejscu powstała fabryka mebli „Fortuna”. Produkowała piękne sprzęty, czego dowodzą fotografie …