Opowieści o dolnośląskich rodach i ich herbach
Witnickie małżeństwo Danuta Szybińska-Juszczuk i Marek Juszczuk są pasjonatami heraldyki. Poświęcają jej każdą chwilę wolną od obowiązków zawodowych i rodzinnych.
Witnickie małżeństwo Danuta Szybińska-Juszczuk i Marek Juszczuk są pasjonatami heraldyki. Poświęcają jej każdą chwilę wolną od obowiązków zawodowych i rodzinnych.
W dniach 8-11 maja w Gorzowie Wlkp. odbyło się szkolenie Kierowników Regionalnych Pracowni Krajoznawczych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Uczestniczyło w nim 30 działaczy z całej Polski. Część programu została zrealizowana w witnickiej bibliotece.
Najważniejsi są dla nas najmłodsi Czytelnicy. To im poświęcone były ostatnie zajęcia, zorganizowane w ramach programu „Mała książka – Wielki człowiek”
9 kwietnia był podwójnym świętem witnickich miłośników książek. Wysłuchali wykładu poświęconego pisarce. Wzięli też udział w odsłonięciu ukazującej ją płaskorzeźby.
Dwa marcowe święta, Międzynarodowy Dzień Lalkarstwa i Międzynarodowy Dzień Teatru, biblioteka obchodziła przez osiem dni!
„Opowiastki kolejowe. Szkice z dziejów linii dawnej Kolei Wschodniej/Ostbahn” Zbigniewa Czarnucha to ostatnia książka zmarłego niedawno historyka-regionalisty.
Witnicka biblioteka regionalna wzbogaciła się o cenną pozycję. Jest nią książka „Zbigniew Czarnuch (1930-2024). Regionalista, historyk, pedagog. Bibliografia” Grażyny Kostkiewicz-Górskiej i Danuty Zielińskiej.
Wznowiliśmy działalność Galerii „Między Półkami”. Jako pierwszy zaprezentował się Warsztat Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim.
Michał Makara (1918-2001) był postacią nietuzinkową. Grał na wielu instrumentach, ale jego największą miłością były organy.
Spotkania na Ulicy Bajki Polskiej w Dziale Dziecięcym witnickiej biblioteki były ciekawe, urozmaicone i poszerzające horyzonty młodych czytelników.