Uczniowie obu witnickich szkół podstawowych spotkali się z Ewą Nowak, autorką znakomitych książek dla młodzieży. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania przybyła klasa 7 „a”, Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Wybickiego reprezentowała klasa 6 „a”.

Twórczość Ewy Nowak pomaga czytelnikowi, jak radzić sobie z problemami w szkole i w domu, w kontaktach w rodzicami czy  rówieśnikami. Wspiera czytelnika w chwilach dobrych i złych. Pisarka uważa, że na autorze książek ciąży wielka odpowiedzialność. Pewnego dnia wyrzuciła do kosza książkę, nad którą pracowała przez dziewięć miesięcy! Uznała, że może ona źle wpłynąć na uczucia i postępowanie czytelnika.

Autorka opowiedziała witnickim nastolatkom o swoim dzieciństwie i pierwszych próbach literackich. Przekonywała, że nawet choroby i ułomności lub  niespełniona miłość mogą być świetną inspiracją i materiałem literackim. Wiadomo bowiem, że „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”.

Pisarka poruszyła wiele tematów i odpowiedziała na wiele pytań. Wskazała młodym literatom, jak się zabrać do pisania książek. Po spotkaniu ustawiła się do niej kolejka czytelników, którzy chcieli zamienić z nią choćby kilka zdań, zrobić sobie selfie i poprosić o autograf. Autorka również była zadowolona ze spotkania. Na zakończenie pogratulowała nauczycielkom uczniów, którzy godnie reprezentowali na nim swoje szkoły.