Razem z biblioteką zmieniamy Internet na lepsze.

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy dołączyła do ogólnopolskiej akcji programu Safer Internet „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Tegoroczna edycja ma zwrócić uwagę na rolę użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu podkreślane są jego możliwości. Dzieci mogą go wykorzystywać w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami i jako formę twórczej rozrywki. Adresatem organizowanych przez bibliotekę spotkań są uczniowie szkół podstawowych.

W czwartek 23 lutego W Szkole Podstawowej w Dąbroszynie – filii w Kamieniu Wielkim starszy bibliotekarz Kamil Bujnicki przeprowadził pierwsze zajęcia.  Uczniowie dowiedzieli się, czym jest Internet, w jaki sposób się w nim poruszać i jakie korzyści daje korzystanie z tego środka przekazu. Problematykę zagrożeń na jakie mogą natrafić młodzi użytkownicy ilustrowały filmy z serii „Owce w sieci”. Poruszane były problemy cyberstalkingu (prześladowania w sieci Internet), groomingu (uwodzenia), wirtualnych szykan i wirtualnych przyjaźni, a także uzależnienia od gier komputerowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 0-3.