We wtorek 14 lutego gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy był zielonogórzanin Przemysław Piotrowski. Spotkanie prowadził Roman Czarnecki, również mieszkaniec Winnego Grodu.

Przemysław Piotrowski był dziennikarzem śledczym w „Gazety Lubuskiej”, obecnie pracuje na norweskiej platformie wiertniczej. Wydał dwie książki, trzecie ukaże się niebawem, czwartą pisze. Jednak, jak przyznał na spotkaniu, ma opory, aby nazywać się pisarzem: „jeszcze nie żyję z literatury”.

Pierwsza powieść, „Kod Himmlera”, opowiada o tajemnicach związanych z kompleksem bunkrów „Riese” („Olbrzym”) w Górach Sowich. Druga, „Droga do piekła”, pokazuje zło drzemiące w człowieku, któremu majątek i władza zapewnia poczucia bezkarności. Jak czytamy w opisie, główni bohaterowie „z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy.”

Autor zdradził czytelnikom niektóre sekrety pisarskiej kuchni. Większość jego bohaterów ma swoje pierwowzory w rzeczywistym życiu. W każdym opisywanym miejscu albo był, albo wiele o nim czytał i oglądał fotografie. Zbieranie materiałów jest czasochłonne ale satysfakcjonujące, bo jego powieści są chwalone za dobrze przedstawione realia.

Złożona w wydawnictwie „Radykalni. Terror”, pierwsza część cyklu „Radykalni” – jest thrillerem political fiction. Podejmuje temat radykalnego islamu i – jak zapewnia autor – jest niepoprawna politycznie. Czytelnicy witnickiej biblioteki są umówieni z autorem na  rozmowę o jego trzeciej powieści.