Potrzebujesz dokształcić się w jakiejś dziedzinie, a lokalne biblioteki nie mogą Ci zaoferować dostępu do niszowych pozycji? Wykładowca polecił do przeczytania konkretną książkę, a nigdzie nie możesz jej znaleźć? Przygotowujesz projekt i brakuje ci konkretnej wiedzy? „Academica” została stworzona właśnie z myślą o Twoich potrzebach, a witnicka biblioteka jako jedna z pierwszych w regionie uzyskała do niej dostęp.

 

Od dziś korzystając z terminala w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy dotrzesz do naukowych opracowań z dziedziny fizjologii, anatomii, fizyki, historii i wielu innych dziedzin. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Biblioteki Narodowej, która pozwala na udostępnienie w lokalnej bibliotece kilkuset tysięcy publikacji naukowych za pośrednictwem terminala komputerowego. Jest to idealne narzędzie dla licealistów, studentów i ludzi chcących pogłębiać swą wiedzę z różnych dziedzin nauki. Korzystając z jej zasobów możemy dotrzeć do trudno dostępnych wydawnictw.

Z zasobów „Academiki” można korzystać jedynie w bibliotece, za pomocą specjalnego terminala. System umożliwia rezerwację pozycji na konkretny czas. Aby móc skorzystać z tej wypożyczalni wystarczy być posiadaczem karty bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Zapraszam