Biblioteka zakończyła cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci. Odbyły się one w dwóch turach- lipcowej i sierpniowej. Wszystkie spotkania organizowane były w oparciu o książki. Każdego dnia młodzi czytelnicy mogli rozwijać inne zainteresowania i talenty.

Dzieci bawiły się w biblioteczne podchody, pokonywały tor przeszkód w towarzystwie robota Photona. Realizowały naukowe eksperymenty. Odwiedziły witnicką Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA”. Zbudowały „Wymarzone miasto” za pomocą klocków LEGO, przekazanych w darze przez czytelnika Filipa Banaszkiewicza

Zajęcia prowadziły bibliotekarki Iwona Budzianowska i Marcelina Szuciak, a w niektóre dni specjalni goście.

 

Pani Monika Pawlak z Miejskiego Domu Kultury w Witnicy zaprezentowała w „Sowie” interaktywne eksponaty naukowe.

Pani Iwona Konieczna-Marzec przeprowadziła warsztaty zielarskie. Uczestnicy zajęć rozpoznawali nazwy suszonych ziół oraz wykonywali przyprawy i musujące kule do kąpieli. Wszystko na bazie naturalnych składników!

Panie Agata i Agnieszka, reprezentantki witnickiej firmy Lamix, nauczyły dzieci wytwarzania papieru czerpanego. Zademonstrowały proces tworzenia pulpy, a każde z nich miało okazję dotknąć tej masy. Na koniec mali artyści wykonali pamiątkową kartkę z wakacji z dodatkiem gotowego, czerpanego papieru.

Pani Weronika Kuchowicz, instruktorka plastyki z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim przybyła do biblioteki z podopiecznymi – panią Krysią i panem Konradem.

Opowiedziała uczestnikom zajęć, czym zajmuje się Warsztat. Zaprezentowała im techniki lepienia z gliny, używając w pracy odpowiednich narzędzi. Dzieła dzieci (przeważały kubeczki i figurki zwierząt) po wypaleniu zostaną zwrócone autorom.

Uroczyste podsumowanie wakacyjnych zajęć odbyło się w Wiacie Edukacyjnej Nadleśnictwa Bogdaniec. Tu pani podleśniczy Katarzyna Kwaśny wygłosiła ciekawą prelekcję na temat życia i zwyczajów zwierząt żyjących w naszej okolicy. Dzieci poznały także jadalne i trujące grzyby oraz wykonały papierowe maski z podobizną jeża i zająca

Podczas wszystkich zajęć dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem oraz dobrą pracą zespołową.

Bibliotekarze dziękują za współpracę wszystkim wolontariuszom i zapraszają na kolejne zajęcia, które odbędą się w czasie ferii zimowych.