Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o dwa pachnące farbą drukarską wydawnictwa. Jedno zostało napisane przez witniczankę, drugie przedstawia piękno naszych lasów.

                                                                                         O pokoleniu Z

„Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie”. Trzecia wydana w ostatnich latach książka witniczanki Justyny Sucheckiej. Pierwsza, „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” została wydana w 2020 r. Opowiadała o nastolatkach wyróżniających się w nauce, sporcie i działalności społecznej.

Druga, wydana w ub. roku, nosi tytuł „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”. Jej bohaterami są ludzie, którzy na jakimś etapie swojego życia doświadczyli problemów psychicznych i osoby, które im pomagają.

Trzecia to tegoroczne „Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie”. Opowiada o ludziach urodzonych na przełomie wieków. W recenzji Bartłomieja Pasiaka zamieszczonej w tygodniku „Polityka” otrzymała 5 na 6 punktów. Czytamy w niej, że „Suchecka analizuje wyniki badań, sondaży, a przede wszystkim rozmawia z samymi zainteresowanymi. W książce przedstawia ich różne sylwetki jako osoby zaangażowane w to, co się wokół nich dzieje”.

O naszych lasach

Wydawcą albumu „Puszcza Gorzowska” jest Nadleśnictwo Kłodawa, a materiały do niego przygotowały Nadleśnictwa Barlinek, Bogdaniec, Kłodawa i Strzelce Krajeńskie.

Jak napisał w przedmowie Zbigniew Rudziński „Mamy malowany zdjęciami epos o lesie, z jego pięknymi panoramami widzianymi z leśnego wzgórza, pomostu, wieży w miejscach tak szczególnych jak rezerwaty przyrody i tak nieoczywistych jak pogranicze dużego miasta, jakim jest Gorzów Wielkopolski. Jest ukazany klimat historii Puszczy Gorzowskiej sięgający czasów, kiedy nikt nie znał pojęcia hodowli, a człowiek zapuszczał się w jej głąb ze świadomością przypadkowości granicy pomiędzy myśliwym a ofiarą.”