W witnickiej bibliotece program obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania obejmował osiem spotkań z dziećmi i – jako wydarzenia towarzyszące – cztery prelekcje. Dlatego zajęcia zostały rozciągnięte na dwa kolejne dni.

W środę 29 września dyrektor  Władysław Wróblewski  gościł w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie. Na pięciu spotkaniach autorskich z grupą „0” i klasami 1-4 przedstawił dzieciom swoje wiersze o zwierzętach, ilustrowane kartami  teatrzyku kamishibai.  Zaprezentował także swój zbiór opowiadań dla dzieci „Przygody myszy Matyldy”, wydany w formie audiobooka, który czyta Paweł Ptaszyński.

Następnego dnia  bajkopisarz spotkał się z klasami 1-3 Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich. Wszyscy uczestnicy zajęć  otrzymali na pamiątkę kolorowanki z prezentowanymi wierszami oraz okolicznościowe zakładki do książek.

W obu szkołach Władysław Wróblewski  wygłosił po dwie  prelekcje poświęcone okolicznym dworom, willom i pałacom. W Dąbroszynie wysłuchali ich uczniowie klasy szóstej i członkowie Koła Polonistycznego, a w Nowinach Wielkich siódmo  i ósmoklasiści. .