Pochwalmy się witnickimi twórcami. Tylko w ciągu kilkunastu miesięcy witniczanie (obecni mieszkańcy gminy i pochodzący z niej) wydali sześć książek. Całkiem sporo. Każdego roku coś jest publikowane, a sąsiedzi autorów często o tym nie wiedzą. Stąd pomysł, aby zamieszczać na stronie facebookowej filmiki, na których mieszkańcy M. i G. Witnica czytają fragmenty książek swoich krajanów.

Jeszcze przed startem akcji wpłynęło do nas ponad trzydzieści filmików, które dzisiaj zaczniemy publikować. Zapraszamy do przysyłania następnych na adres biblioteki: mbpwitnica@op.pl

„Repertuar” bez ograniczeń gatunkowych. Od bajek dla dzieci przez powieści sensacyjne po teksty naukowe Zbigniewa Czarnucha.

Termin „witnicki autor” tratujemy szeroko. Obejmuje on wszystkie piszące osoby, które kiedykolwiek mieszkały na terenie dzisiejszego M. i G. Witnica. Zaliczyliśmy do nich nawet panią Hilde von autorkę wspomnień poświęconych życiu we dworze w Charlottenhof (obecnie Sosny).

Liczymy też na Przyjaciół biblioteki mieszkających poza naszą gminą, którzy zechcą przeczytać teksty witnickich autorów.

Zapraszamy do współpracy. Czekamy na Wasze filmiki!