Dyrektor Władysław Wróblewski został nagrodzony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida „Kartą Przyjaciela Norwida”. Doceniono w ten sposób jego współpracę w czasie kwarantanny, a konkretnie za udział w „Poczytajkach” – filmach z bajkami dla dzieci. W czasie tej akcji maluchy poznały jego opowiadania z cyklu „Przygody myszy Matyldy”, które można teraz odtworzyć na Youtubie.

To już drugie uhonorowanie biblioteki za działalność w czasie epidemii. W lipcu dyrektor Wróblewski został wyróżniony w konkursie Złota Piłka Ekstraklasy Kulturalnej (w Koronie). Przedsięwzięcie było zorganizowane przez lubuską TVP3 oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.