W dniach 26-27 lutego odbył się coroczny Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski. Jego laureaci wystąpili w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Kostrzynie nad Odrą.

Na Ulicy Bajki Polskiej w Dziale Dziecięcym biblioteki publicznej zaprezentowało się 27 uczniów wszystkich szkół podstawowych Miasta i Gminy Witnica. W repertuarze przeważały wiersze autorów polskich, ale w kategorii środkowej i najstarszej zdarzały się fragmenty prozy – niekiedy bardzo trudnej do interpretacji.

Jury, w którym zasiadały panie Jadwiga Korasiak, Maria Kowalewska, Hanna Pawełczuk i Danuta Mazur, przyznało 9 nagród i 6 wyróżnień.

W kategorii uczniów klas 1-3 nagrodzeni zostali:

I miejsce: Antoni Jurcan ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

II miejsce: Konstancja Kucharska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

III miejsce : Kinga Chowańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

Wyróżnieni zostali:

Agnieszka Czulak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

Jan Blejwas ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie

W kategorii uczniów klas 4-5 nagrodzeni zostali:

I miejsce –  Antoni Suchecki ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie

II miejsce – Julia Kotecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania

III miejsce – Konstanty Smykliński ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania

Wyróżnieni zostali:

Natalia Smilijković ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich

Dominik Erling z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach

W kategorii uczniów klas 6-8 nagrodzeni zostali:

I miejsce –  Julia Węgrzyn ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

I miejsce – Alicja Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

II miejsce – Zuzanna Sobczak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach

Wyróżnione zostały:

Adrianna Kumor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

Oliwia Greszta ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim

Laureaci pierwszych trzech miejsc w kategorii klas 1-3 i 4-5 oraz uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w kategorii klas 6-8 zostali zakwalifikowani na eliminacje powiatowe w Kostrzynie nad Odrą.

5 marca na scenie Kostrzyńskiego Centrum Kultury najwyżej oceniony został występ Antoniego Sucheckiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, który zdobył trzecie miejsce  w kategorii klas 4-5.

Wyróżnione zostały:

W kategorii klas 1-3 Konstancja Kucharska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Józefa Wybickiego w Witnicy

W kategorii klas 4-5 Julia Kotecka – Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

W kategorii klas 6-8 Alicja Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

Antoni Suchecki będzie reprezentować M. i G. Witnica na konkursie wojewódzkim. Życzymy powodzenia!