O naszej linii kolejowej
„Opowiastki kolejowe. Szkice z dziejów linii dawnej Kolei Wschodniej/Ostbahn” Zbigniewa Czarnucha to ostatnia książka zmarłego niedawno historyka-regionalisty.
Artykuły popularyzujące historię naszego miasta i gminy, które ukazały się w miesięczniku „Witnicki Flesz” w cyklu „Witnickich pocztówek czar”.
„Opowiastki kolejowe. Szkice z dziejów linii dawnej Kolei Wschodniej/Ostbahn” Zbigniewa Czarnucha to ostatnia książka zmarłego niedawno historyka-regionalisty.
W ostatnim numerze „Witnickich Wieści z Ratusza” Miejski Dom Kultury zapowiedział powrót seansów kina objazdowego w sali RCR. Czekając na pierwszy seans, przedstawię kilka ciekawostek na temat początków kinematografii w naszym mieście.
Pocztówki od dawna są wizytówkami miejscowości z ambicjami. Aspirująca do rangi miasta wieś Vietz (Witnica) także stanęła do promocyjnej konkurencji.
Trwa przebudowa ulicy Pocztowej. Jej nazwa jest czytelna – oznacza drogę, przy której stoi Urząd Pocztowy. Oto kilka ciekawostek na te tematy.
Dąbroszyn szczyci się bogatą historią. Prezentowaliśmy ją w dwóch odcinkach w 2021 r. Oto kolejny zbiór ciekawostek na temat tej nietuzinkowej miejscowości.
Mosina – wieś skromna, ale z bogatą historią. Część jej dziejów została uwieczniona na pocztówkach i fotografiach. Oto niektóre z nich.
W okresie międzywojennym Witnica (Vietz) była prężnie rozwijającą się wsią, a od 1935 r. miastem. Dowodzi tego jeden z domów, stojących przy jej głównej ulicy.
Talia kart „Witnicki Piotruś” została wydana w 2012 r. z okazji jubileuszu 750-lecia pierwszej wzmianki o Witnicy. Oto druga i ostatnia część obrazkowego przewodnika po największych atrakcjach Miasta i Gminy Witnica.
Talia kart „Witnicki Piotruś” została wydana w 2012 r. z okazji jubileuszu 750-lecia pierwszej wzmianki o Witnicy.
Nowiny Wielkie były i są ważnym miejscem na mapie regionu. Wydawcy często je uwieczniali na kartach pocztowych. Oto niektóre z widokówek, które zgromadził kolekcjoner Krzysztof Kuchnio.