Została rozstrzygnięta V edycja konkursu na recenzję książki „Moje literackie fascynacje”. Jego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. Jury obradowało w składzie Jolanta Plust (przew.), Danuta Zielińska i Zdzisława Nowak.

Laureatami w kategorii czytelników do lat 14 zostało dwoje reprezentantów Dyskusyjnego Klubu Książki, prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy i Szkołę Podstawową im. J. Wybickiego w Witnicy. I miejsce zajęła Julia Rosiak, autorka recenzji książki „Momo” Michaela Ende. Wyróżniony został Eryk Kowalczyk, który poświęcił swój tekst powieści J. K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”.

Wyniki zostały ogłoszone 28 listopada w Bibliotece Wojewódzkiej, na corocznym spotkaniu Dyskusyjnych Klubów Książki północnej części województwa. Dyplomy i nagrody wręczała laureatom znana autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanna Olech.
Gratulujemy laureatom i zachęcamy czytelników do udziału w przyszłorocznej edycji „Moich literackich fascynacji”.