Po raz czwarty Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosiły uczniów szkół podstawowych do udziału w Leśnym Konkursie Literackim. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Spotkałem ciekawe zwierzę”.

Zadaniem autora było napisanie pracy o dzikim stworzeniu, które osobiście zaobserwował na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec. Wybór był duży – od jelenia po mrówkę. Bohater nie musiał być ani piękny, ani miły, bowiem każde zwierzę ma w lesie ważną rolę do wypełnienia.

Jury obradowało w składzie:

Monika Simonjetz, Kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. C. Norwida w Zielonej Górze, redaktor „Bibliotekarza lubuskiego”

Małgorzata Sawoch, Specjalista ds. Promocji w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

Aldona Bernacka, Starszy Specjalista Służby Leśnej prowadzący sprawy z zakresu edukacji i turystki     w Nadleśnictwie Bogdaniec

Komisja oceniła 24 prace literackie – 9 w kat. uczniów klas 4-5 oraz 15 w kat. uczniów klas 6-8. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 15 autorów:

W kategorii uczniów klas 4-5

I miejsce ex aequo

Hanna Bednarek  (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu)

Roksana Kucińska (Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie)

II miejsce Emilia Szałek (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu)

III miejsce Oliwia Szumska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)

Wyróżnione zostały Lena Masiewicz (Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie), Maja Szewczyk (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu) i Kornelia Waśków (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)

W kategorii uczniów klas 6-8

I miejsce Hanna Wojdyła (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy)

II miejsce ex aequo

Lena Domańska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)

Aleksandra Kaczmarek (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)

III miejsce ex aequo

Khrystyna Franko (Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy)

Franciszek Włodarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)

Wyróżnieni zostali Apolonia Chaj (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy), Maja Domańska (Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie) i Maja Wydra (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy)

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec.