W czasie ferii zimowych witnicka biblioteka zorganizowała cykl  zajęć dla dzieci. Ich uczestnicy tworzyli kartki wielkanocne, zgłębiali sztukę malowania toreb i wznosili budowle z klocków LEGO. Doskonalili również język angielski i zdobywali wiedzę na temat zielarstwa.

Dzień 1. – Lego

Ferie rozpoczęły zajęcia z klockami Lego. Każdy zrealizował swój projekt, używając części jednego, wybranego koloru. Uczestnicy poradzili sobie świetnie z zadaniem, a przy okazji poznali dostępne na rynku czasopisma poświęcone kultowym klockom.

Dzień 2. – kartki wielkanocne

Zajęcia poprowadziła p. Angelika Kołodziejczyk, instruktorka z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim wraz z podopiecznymi Anią i Dominiką. Pod ich kierunkiem dzieci wykonały kartki wielkanocne nowo poznaną techniką Iris Folding.

Dzień 3. – zajęcia zielarskie

Pasjonatka zielarstwa Iwona Konieczna-Marzec poprowadziła zajęcia poświęcone roślinom, które na co dzień możemy spotkać w ogrodach i łąkach, a także w domowych zielnikach. Zaprezentowała także książki na temat zielarstwa oraz zachęcała do wykorzystania zdobytej wiedzy w kuchni. Dzieci poznały różne przyprawy, a następnie sporządziły z nich autorskie mieszanki.

Dzień 4. – język angielski i teatrzyk kamishibai

Dzieci poznały teatrzyk kamishibai, a w nim postacie Krecika, Kubusia Puchatka i Smoka z Jeziora Wielkiego – bohatera witnickiej legendy autorstwa Cezarego Żołyńskiego. Dzieci wcieliły się w lektorów i pięknie przeczytały teksty bajek.

W drugiej części zajęć doskonaliły język angielski. Zabawę poprowadził p. Rafal Kruczyk z Centrum Edukacyjnego w Witnicy.

Dzień 5. – kolorowe torby Na zakończenie zimowych zajęć w bibliotece dzieci uczestniczyły w kreatywnych zajęciach, które poprowadziła p. Monika Pawlak, animatorka z SOWA Witnica. Dzieci malowały specjalnymi farbami bawełniane torby. Prace wyszły piękne i kolorowe, a dzieci szczęśliwe i zadowolone z własnych dzieł.

Wszystkie spotkania były bezpłatne, przeprowadzone siłami własnymi biblioteki i przyjaciół.