W tym roku wzięło w niej udział aż 60 osób.  Hasłem tegorocznej akcji było “Absurd nie czytać”, dlatego chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które będzie pełne zabawy, wiedzy i radości.

 

Wieczór rozpoczął się od spotkania z Kariną i Krzysztofem Łukasiewiczami z Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz. Dowiedzieliśmy się od nich wielu ciekawych rzeczy o pszczołach a także mogliśmy przyjrzeć się specjalnemu strojowi pszczelarza.

Kolejnym punktem spotkania była degustacja miodów z Pszczelego Sklepu w Suchlicy. Miętowy i pomarańczowo-goździkowy – skradły nasze serca.

Nie można zapomnieć o Przyjaciółce Pszczółce, która dostarczyła nam mnóstwo zabawy i radości. Wspólny taniec na długo zostanie w naszej pamięci.

Zaproszony na nasze spotkanie starszy aspirant Adrian Skowroński, przybliżył uczestnikom tematykę bezpieczeństwa. Opowiadał nam o pracy w policji a odpowiadając na trudne pytania dzieci, był pełen profesjonalizmu. Dziękujemy mu za to wspaniałe doświadczenie.

Kolejnym gościem specjalnym była pani Izabela z ManuFaktura – Świat budowli z klocków, która opowiadała o fascynującym świecie LEGO®.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na słodki poczęstunek, podczas którego obdarowaliśmy uczestników Nocy Bibliotek upominkami, w tym książkami, przyborami szkolnymi i malowankami. Rozlosowaliśmy również dwie nagrody główne – bezprzewodowe słuchawki nauszne, które z pewnością umilą chwile czytania lub słuchania audiobooków. Na dużym ekranie oglądaliśmy fragmenty filmów dedykowanych na dzisiejszy wieczór: „Moja mama gorylica” oraz „Pamiętniki taty Muminka”.

To był wyjątkowy czas, za który serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i naszym wspaniałym gościom.

Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców obecnych podczas Nocy Bibliotek, za pomoc, miłą atmosferę i zaangażowanie. Pani Sołtys Natalii Zwierzchowskiej za sfinansowanie z funduszu sołeckiego nagród i poczęstunku. Nie możemy się doczekać następnej Nocy Bibliotek a tymczasem zapraszamy do naszej biblioteki w Dąbroszynie, ponieważ Absurd Nie Czytać!

Anna Czelin-Bujnicka, bibliotekarz