Odzew Czytelników przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Biblioteka publiczna opublikowała już ponad pół setki filmików, na których prezentowane są utwory miejscowych twórców.

Listę lektorów otworzył Antoni Suchecki, uczeń Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, który przeczytał fragmenty książki „Young power” Justyny Sucheckiej (zbieżność nazwisk przypadkowa). W pięćdziesiątym odcinku wystąpił Bartek Stańczak, uczeń witnickiej „dwójki”, który czytał fragment „Bajek Środka Świata” Władysława Wróblewskiego. Drugą pięćdziesiątkę otworzyła Natalia Dachnowska, nauczycielka tej samej szkoły, która wybrała fragmenty tomiku wierszy Zofii Sobolewskiej „Dopóki serce bije”.

W czytelniczym projekcie uczestniczą osoby prywatne i zaprzyjaźnione instytucje. Do tej pory zaprezentowali się przedstawiciele dziesięciu z nich:

– Rady Miejskiej

– obu szkół podstawowych z Witnicy, Dąbroszyna i Kamienia Wielkiego

– Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy

– Sekcji Żywego Słowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku

– zespołu muzycznego „Cantores”

– Dziennego Domu Pobytu „Senior Wigor”

– Środowiskowego Domu Samopomocy

Niebawem dołączą do nich nagrania z Domu Pomocy Społecznej w Witnicy, Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich i Centrum Integracji Społecznej. Lista nie jest zamknięta, każdy może się włączyć. Utworów witnickich autorów nie zabraknie!

A bibliotekarki Marcelina Szuciak i Barbara Orszewska z przyjemnością nadesłane filmiki zmontują i zamieszczą na facebookowym profilu biblioteki.