13 października- w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych-uczniowie klas siódmych
wysłuchali prelekcji:„Witnica na starej pocztówce – oś wschód-zachód”.
Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Witnicy,pan Władysław Wróblewski prezentował pocztówki i fotografie przedstawiające ulice Gorzowską i Kostrzyńską oraz plac A. Zabłockiego i Osiedle Zachodnie od końca XIX wieku do dziś.

Kolekcja kart pocztowych została przekazana bibliotece przez Towarzystwo Przyjaciół Witnicy, a jej twórcą jest wieloletni prezes tej organizacji, pan Zbigniew Czarnuch. Zbiór liczy obecnie ponad pięćset egzemplarzy, z których ponad trzysta pokazuje miejsca położone w Mieście i Gminie Witnica przed 1945 rokiem. W prezentacji zostały również wykorzystane zbiory witnickiej kolekcjonerki Moniki Chomont.
Pokaz slajdów był okraszony ciekawostkami historycznym z dziejów miasta.Uczniowie z uwagą
wysłuchali barwnej opowieści, zauważali zmiany, jakie zaszły w mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a także zadawali ciekawe pytania.

Dodatkową atrakcją spotkania była wystawa książek poświęconych Witnicy lub napisanych przez witniczan, wiele z nich autorstwa prelegenta.Niespodzianką dla młodzieży były upominki w postaci zakładek do książek (oczywiście poddanych obowiązkowej kwarantannie i dezynfekcji).


Serdecznie dziękujemy Panu Władysławowi Wróblewskiemu za wspaniały wykład, poświęcony czas i udostępnienie książek.

Izabela Rebeczko