Od poniedziałku obie części Miejskiej Biblioteki Publicznej  będą działać w jednym miejscu. Dział dziecięcy bowiem dołączył do Oddziału dla Dorosłych, który mieści się przy ul. Kosynierów Mirosławskich 1 (budynek Miejskich Zakładów Komunalnych). Sprawna przeprowadzka ze Szkoły Podstawowej nr 1 do MZK jest zasługą pracowników robót publicznych i prac interwencyjnych pod kierownictwem p. Krzysztofa Fabijaniaka. MBP będzie zajmować obecny lokal do czasu ukończenia rewaloryzacji budynku Miejskiego Domu Kultury.

W nowej siedzibie czeka na Czytelników wiele „świeżynek”. Biblioteka uczestniczy bowiem w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach Priorytetu 1 „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” otrzymała ponad 8 tys. złotych dotacji, co jest znaczącym zastrzykiem finansowym.

Bibliotekarze dokonują zakupów najbardziej poczytnych tytułów i autorów. Takich, o które pytają Czytelnicy, a są wśród nich osoby w różnym wieku, kierujący się różnymi gustami literackimi. Są wśród nich miłośnicy literatury pięknej – powieści obyczajowych i historycznych, kryminałów, thrillerów i książek fantastycznych. Wielu jest też amatorów wydawnictw niebeletrystycznych. Na dzieci i młodzież czekają największe przeboje literackie przeznaczone dla młodych czytelników. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Bibliotekarze zapraszają do obu wypożyczalni od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00.