W książce „Pisać. Rozmowy o książkach” ukazała się rozmowa z Justyną Suchecką, autorką książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Wydawcą jest „Biblioteka Słów”. Publikacja ma formę ebooka, można ją bezpłatnie pobrać na stronie

https://rynek-ksiazki.pl/rozmowy-o-ksiazkach/?fbclid=IwAR1B0oaWNzVPa2J4XldLz-5yAA5qFmU953-E918vp2TOtyHEWmQnEJ8GTmA

We wstępie czytamy:

„W zbiorze znalazły się rozmowy z twórcami różnych gatunków literackich – od prozy, przez reportaż, po książkę dla dzieci. Autorzy opowiadają o swojej twórczości, warsztacie literackim, inspiracjach. Część rozmów toczy się wokół głośnych tytułów, które znalazły się w ostatnich latach na listach bestsellerów, z niektórymi autorami – czasami twórcami jednej książki – zetkniecie się Państwo po raz pierwszy.”

Do tych ostatnich należy witnicka pisarka Justyna Suchecka. Poświęcony jej rozdział „Młodzi mają Power” (s. 245-252) jest zapisem spotkania autorskiego online. Wydarzenie miało miejsce 6 kwietnia i zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy w ramach cyklu „Kwarantanna z pisarzem”. Na prośbę słuchaczy pisarka opowiedziała o swojej drodze zawodowej i historię tworzenia książki. Powstała ona na zamówienie wydawnictwa, a zbieranie materiałów i pisanie zajęło pani Justynie kilka miesięcy. Wszystkich przedstawionych w niej nastolatków wyróżnia pasja w realizowaniu tego, na czym im zależy.

Wypowiedzi Justyny Sucheckiej spisała bibliotekarka Marcelina Szuciak. Wcześniej ten sam tekst został zamieszczony w Magazynie Literackim KSIĄŻKI 5/2000.

„Duchem sprawczym” publikacji tego tekstu jest Monika Simonjetz, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Podziękowania należą się również uczestniczącym w spotkaniu Czytelnikom oraz bibliotekom w Słubicach, Żaganiu, Koninie, Bogdańcu, Deszcznie i Zwierzynie.