Zmarła witnicka malarka Lucyna Królicka, wieloletni instruktor plastyki w Miejskim Domu Kultury w Witnicy. Była autorką wielu znakomitych obrazów i prac ceramicznych. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich w Polsce i za granicą. Niektóre z nich sama organizowała. Mocno angażowała się w integrację środowisk plastycznych po obu stronach Odry. Spełniała się w tym, dostarczało jej to wiele radości i satysfakcji zawodowej.

Lucyna stworzyła „attyki” z bajkowymi postaciami, które zdobią nasz Oddział dla Dzieci i Młodzieży – „Ulicę Bajki Polskiej”. Zaprojektowała lalkowy Teatrzyk Kruka Pankraczego i okładki do wydawanych przez bibliotekę „Zeszytów Witnickich”. Zapamiętamy Ja jako ciepłą, życzliwą osobę, na której zawsze mogliśmy polegać.

Msza św. w intencji Lucyny Królickiej odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 w kościele parafialnym, a  ceremonia pogrzebowa o godzinie 14.00 na cmentarzu komunalnym w Witnicy.