30 kwietnia odbyło się piąte spotkanie autorskie – wideoczat organizowane przez witnicką bibliotekę w ramach cyklu „Kwarantanna z pisarzem”. Gościem facebookowej grupy „Czytamy! – kwarantanna z książką” była autorka kilkunastu powieści obyczajowych Kasia Bulicz-Kasprzak.

Spotkanie z czytelnikami wypełniły opowieści na temat roli książki w życiu pisarki oraz jej drogi do pisarstwa, która prowadziła przez czytanie książek i konkurs literacki zorganizowany przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”.

W twórczości pisarza odbija się całe  jego życie i doświadczenia. Dlatego słuchacze wideoczatu poznali  pasje i zainteresowania autorki „Spadku” oraz „Pójdę do jedynej” – miłość do kwiatów i sportów biegowych. Autorka zdradziła swój rozkład dnia, w którym kilka godzin zajmuje praca nad kolejną powieścią.

Dużo czasu pisarka poświęciła promocji czytelnictwa wśród dzieci. Jej zdaniem najważniejsza jest rola rodziny, ale szkoła także ma wielkie zadanie do wykonania. Niestety, lektury często są nieodpowiednio dobrane.

Według Bulicz-Kasprzak „wszystkie książki są dobre”, każda ma jakąś wartość. Uważa, że każdy może być autorem przynajmniej jednej książki – o sobie samym. Pisarka gorąco namawia słuchaczy do pisania – choćby spisywania swoich wspomnień.

Kontakt online ma swoje mankamenty. Jest oczywiste, że nie zastąpi bezpośredniego spotkania. Posiada jednak ten plus, że poznajemy autora w jego „środowisku naturalnym”. Przy okazji spotkania z panią Kasią czytelnicy mogli obejrzeć gabinet, w którym powstały czytane przez nich książki. A jeśli ich nie czytali, to znajdują się one w zbiorach biblioteki.

Witniccy bibliotekarze dziękują za pomoc pani Manuli Kalickiej z Agencji Literackiej Manuskrypt, bez której spotkanie nie doszłoby do skutku. Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy „Bibliotekarza Lubuskiego” oraz bibliotek w Słubicach, Bogdańcu, Zwierzynie i Deszcznie.