Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek witnicka biblioteka uczciła w towarzystwie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania. Dzieci odpowiedziały na apel Królowej Bajek, która wysłała do nich list. Napisała w nim, że Zła Czarownica poprzekładała strony w książkach. Trzeba pomóc ulubionym postaciom, które źle się czują w swoich bajkach. I maluchy im pomogły.

Zabawa polegała na wykonaniu kilku zadań, takich jak rozwiązywanie zagadek i dobieranie obrazków do ulubionych postaci. Odrobinę ruchu zapewnił dzieciom ,,taniec bajek”.

Uczestnicy zabawy wzięli też udział w otwarciu wystawy „Czekoladowe bajki z kolekcji Mateusza Wesołowskiego”. W trzech gablotach można też zobaczyć prawie 150 opakowań po tytułowych słodyczach. Oczywiście umieszczono na nich bajkowe postacie. Są wśród m. in. Krecik, Kubuś Puchatek i Scooby Doo. Pierwsi zwiedzający oglądali je, smakując kostki czekolady, która, jak uważa autor kolekcji, służy do tego, aby się nią dzielić z przyjaciółmi.

 

 

Dodatkową atrakcją była obecność redaktor Małgorzaty Sawoch z gorzowskiej telewizji.

Jej relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej TVP3:

https://gorzow.tvp.pl/45195271/spiderman-i-czerwony-kapturek-w-witnicy-dzien-postaci-z-bajek?fbclid=IwAR10bCYoipBiriBa6K15UC1KGBcz7WNBnqg_R337RH6fyAmaUbaGE4zimXk

Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data nawiązuje do daty urodzin sławnego autora kreskówek Walta Disneya.