Powszechnie wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. A wśród psów najliczniejszą i najwierniejszą „rasą” są mieszańce. 25 października obchodzony jest nawet Dzień Kundelka! Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy obchodziła to nietypowe święto na pięciu spotkaniach z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego „Bajka”.

Na zajęciach tych bibliotekarki przedstawiły dzieciom najbardziej znane psy  występujące w bajkach i kreskówkach, przy okazji testując ich znajomość w tej dziedzinie.

Każdy uczestnik wykonał samodzielnie podobiznę pieska z papierowego talerzyka, kolorowego papieru i patyczka do szaszłyków.

Nie zabrakło oczywiście najważniejszego elementu, jakim było czytanie wiersza Jana Brzechwy  ,,Jak rozmawiać trzeba z psem?”:

Wy nie wiecie, a ja wiem,
jak rozmawiać trzeba z psem!

Bo poznałem język psi,
gdy mieszkałem w pewnej wsi!

Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali kolorowankę o psiej tematyce. Odtąd nikt już nie ma wątpliwości, że „kundel to brzmi dumnie”.