Zorganizowana 4 października wspólnie z biblioteką Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Znajdźmy wspólny język”. Dlatego wszystkie zaplanowane na ten wieczór atrakcje miały na celu zintegrowanie zróżnicowanej wiekowo grupy.

Lekcję języka hiszpańskiego poprowadziła studentka iberystyki Joanna Tyrała. O „balonowy zawrót głowy” przyprawił uczestników spotkania iluzjonista Oskar Jakóbczyk. Konkurs plastyczny pod hasłem „Zabytki Dąbroszyna – zachęć turystę do zwiedzania” pobudził do twórczego myślenia. Ponieważ tej nocy wszyscy byli równi, wszyscy otrzymali nagrody. Nie zabrakło także obowiązkowego słodkiego poczęstunku.

Ostatnim punktem programu był seans filmowy na dużym ekranie. W tym roku we wszystkich bibliotekach biorących udział w akcji wyświetlano film „Ptyś i Bil”. W Dąbroszynie tę sympatyczną komedię familijną oglądało ponad 40 osób.