W dąbroszyńskiej filii dzieci uczyły się nowych technik plastycznych takich jak quilling oraz innych z rodzaju papieroplastyki.

Zajęcia nawiązywały do rocznic i wydarzeń, takich jak Wielki Dzień Pszczół, Noc Perseidów czy Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Tworzyły drzewo genealogiczne, udały się na miejscowy cmentarz w poszukiwaniu wspólnych „korzeni”. Wylepiając flagi państw Europy przekonały się, jak zróżnicowany jest nasz kontynent.  Poznawały znaki zodiaku. Ćwiczyły z chustą „Klanza”, kośćmi opowieści oraz kartami „Dixit”. Bawiły się w Indian.

Pewnego dnia wielobarwna twórczość wymknęła się z biblioteki na parking. Kolorowa kreda w rękach dzieci zamieniła szare płytki w wesoły plac gier i zabaw. Powstało także kilka ciekawych grafik.