Wakacje się skończyły, uczniowie wrócili do szkoły, a witniccy bibliotekarze podsumowali letnie zajęcia dla dzieci.
W okresie wakacyjnym Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zorganizowała 15 spotkań w ramach „Wakacji na Ulicy Bajki Polskiej”. Były to literacko-plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat.
W lipcu każdy uczestnik miał możliwość poznać ciekawostki z codziennego życia zwierząt. Były wśród nich żaby, psy, sowy, lwy, zebry, rybki, świnki morskie i słonie. Dzieci poszerzały swoją zoologiczną wiedzę i wykonywały samodzielnie podobizny „bohaterów dnia”.
W sierpniu najmłodsi uczestniczyli w zajęciach regionalnych. Jednym z nich było spotkanie z robotem Photonem, który pomógł dzieciom w podróży po najciekawszych zakątkach naszej gminy. Oprócz wyprawy po „Małej Ojczyźnie”, każdy uczestnik odbył podróż po stolicy Francji i Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło także zajęć w teatrze lalkowym oraz z ulubionym, czeskim bohaterem Krecikiem.

Bibliotekarze już dzisiaj zapraszają na przyszłoroczne wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Witnicy.