Na sześciu spotkaniach uczniowie sześciu klas witnickiej szkoły podstawowej wysłuchali opowieści  Władysława Wróblewskiego, autora bajek dla dzieci.

Spotkania odbyły się na Ulicy Bajki Polskiej – w Oddziale dla Dzieci  Młodzieży Miejskiej Biblioteki w Witnicy. Bajkopisarz wyznał na nich, jego największą inspiracją jest Witnica. Znajduje się w niej Kopiec Koziołka Matołka, Żółty Pałacyk, w którym mieszkał czarodziej Witnik, a w bibliotece publicznej znajduje się Ulica Bajki Polskiej z Teatrzykiem Kruka Pankraczego. Najbliższa okolica także ma swoje magiczne miejsca. W Jeziorze Wielkim żyje straszny potwór, w Nowinach Wielkich znajduje się Park Dinozaurów, a w Świerkocinie ZOO Safari. A jeśli do tego dodać okoliczne bory i rozlewiska Warty… Tematów nie brakuje.

Autor czytał dzieciom swoje wierszyki o zwierzętach, ilustrując je obrazkami pokazywanymi w teatrzyku kamishibai. Na koniec dzieci kolorowały specjalnie na ten cel przygotowane kolorowanki z wierszykami Władysława Wróblewskiego i rysunkami gorzowskiej malarki Magdaleny Ćwiertni. Wszystkie przedstawiały zwierzęta, m. in. leniwego łosia, niesforne misie, i skromną żyrafę, która „choć wysoko nosi głowę, nigdy nosa nie zadziera”. Na każdym arkuszu widniał znak firmowy miejsca – pieczęć Ulicy Bajki Polskiej.