Przyjaciel Biedronek” w bibliotece – spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego. W czwartek 26 stycznia Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosili czytelników na wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego.

Stronę artystyczną tego wydarzenia przygotował UTW. Spotkanie poprowadziła prezes Uniwersytetu Ewa Janowicz, autorka scenariusza. Wykorzystała w nim wiedzę zawartą w biografii „Ksiądz paradoks” Magdaleny Grzebałkowskiej. Tytuł książki nie jest przypadkowy, bo o jej bohaterze można wypowiedzieć wiele przeciwstawnych zdań, a wszystkie będą prawdziwe. Wieczór z poezją ks. Twardowskiego był debiutem Sekcji Żywego Słowa UTW. Wiersze „księdza Jana od Biedronki” czytały: Teresa Mika, Henryka Łukieńczuk, Grażyna Oleksiak, Zofia Dudziak, Kazimiera Leszczyk.

Dołączył do nich pan Roman Czarnecki, reprezentant zaprzyjaźnionego w Witnicą zielonogórskiego UTW. Każdy z tych pozornie prostych utworów mógłby być tematem do osobnej rozmowy, osobnego wieczoru. Spotkaniu towarzyszyła wystawa tomików poezji ks. Jana Twardowskiego, należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Można zatem mieć nadzieję, że ks. Twardowskiemu przybędzie w Witnicy czytelników. Specjalnym gościem była Maria Wasik, bibliotekarka, była dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze. Pani dyrektor poznała osobiście ks. Twardowskiego, kiedy gościł w jej książnicy. Był jak dotąd najstarszym goszczącym w „Norwidzie” autorem. Jej ciepła, pełna humoru opowieść przeniosła witniczan do zatłoczonej auli zielonogórskiego „Norwida”, gdzie skromny ksiądz w tupeciku i sutannie, cichym głosem czytał swoje mądre wiersze.