24 i 28 października Władysław Wróblewski, dyrektor biblioteki, odwiedził Szkołę Podstawową w Dąbroszynie. W zajęciach, które poprowadził, uczestniczyły wszystkie klasy.

Przebrane za myszy dzieci z klas 1-3 i grupy „0” poznały mysz Matyldę, bohaterkę opowiadań Władysława Wróblewskiego. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał bajkę-kolorowankę z przygodami sympatycznego gryzonia.

Dabroszyńska podstawówka wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Na tę okazję dyr. Wróblewski przygotował prezentację „Witnica na starej pocztówce – dwory, wille, pałace”. Uczestnicy dowiedzieli się z nich, jaka była historia okolicznych rezydencji: kto w nich mieszkał, jak się zmieniały, w jakim stanie przetrwały (lub nie przetrwały) wojny, w jaki sposób są obecnie wykorzystywane.

Najwięcej uwagi prelegent poświęcił oczywiście zespołowi pałacowo-parkowemu w Dąbroszynie i jego mieszkańcom.

W historycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-8.