Bibliotekarki Barbara Orszewska i Marcelina Szuciak zaprosiły dzieci na cykl letnich zabaw w bibliotece.

Uczestnicy zajęć mogli się wykazać kreatywnością, przeprowadzając eksperymenty przy pomocy wody, barwników spożywczych oraz papieru.

Rysowali obrazy na chodniku, wykonywali także rzeźby z masy solnej, „slimy”, zwierzątka z plasteliny i wydrapywanki,

Tworzyli, a potem pokonywali tor przeszkód z robotem Photonem – przybyszem z obcej galaktyki.

Odrobinę ruchu zapewniały im zabawy z chustą klanzy.

Codziennym rytuałem było głośne czytanie książek.

Ostatniego dnia dzieci wspólnie z bibliotekarkami przyrządziły pyszne gofry. Na zakończenie „Tygodnia z biblioteką” młodzi artyści otrzymali dyplomy ze słodkim upominkiem.

Zajęcia odbyły się w dniach 18-22 lipca. Następny cykl letnich spotkań przewidziany jest w terminie 22-26 sierpnia.