Pod koniec ub. roku ukazała się publikacja edukacyjna „Halo! Tu dźwięk!”. Została napisana pięknym językiem, wydana na dobrym papierze i zilustrowana interesującymi grafikami. Jest to, jak pisze o niej wydawca, Fundacja Learn How to Sound:

„Książka o dźwięku dla dużych i małych. Czy wiecie, że mimo, iż dźwięk jest niewidzialny to wywołuje myśli, podróżuje w czasie i pomaga lekarzom? Czym jeszcze dźwięk może nas zaskoczyć? Poprzez opowieści, ilustracje i ciekawostki książka podsuwa odpowiedzi, ale też zadaje mnóstwo pytań. Ponadto zawiera pomysły na eksperymenty i twórcze zadania, jak również odniesienia do ciekawych materiałów internecie.”

Współautorką książki jest witniczanka Karolina Jaruszewska, specjalistka w dziedzinie akustyki, członkini Polskiego Towarzystwa Akustycznego. Jest absolwentką Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych Master Class of Management na Uniwersytecie SWPS.

Pani Karolina zarządza międzynarodowymi projektami edukacyjnymi realizowanymi w KFB Acoustics. Jest koordynatoremj platformy edukacyjnej acoucou.org oraz działań edukacyjnych Akademii Akustyki. Zajmuje się budowaniem partnerstw strategicznych z naukowcami, inżynierami, specjalistami oraz zespołami kreatywnymi. Działa głównie w obszarach interdyscyplinarnych z pogranicza nauki, inżynierii oraz sztuki.

Obok Karoliny Jaruszewskiej autorami książki są Joanna Guszta, Magdalena Piotrowska i Szymon Piotrowski. Twórcą ważnych w tym wydawnictwie ilustracji jest Maciek Błażniak.

„Halo! Tu dźwięk” można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy.