Pochodząca z Witnicy dziennikarka Tvn24.pl Justyna Suchecka (wcześniej „Gazeta Wyborcza”) została laureatką nagrody „Grand Press”. Jest ona przyznawana od 1997 r. przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski miesięcznik „Press” najlepszym polskim dziennikarzom prasy, radia i telewizji.

W tym roku w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne” uhonorowano „Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać”? autorstwa witniczanki. Jury uznało ten materiał za „wielowątkowy, dogłębny raport o bolączkach polskiej szkoły w czasie pandemii”.

W kwietniu pani Justyna była gościem facebookowej grupy „Czytamy! – kwarantanna z książką”, prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy. Na przedpremierowym spotkaniu autorskim online opowiadała o swojej książce „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Wydawnictwo poświęcone jest nastolatkom, którzy wybijają się w różnych dziedzinach nauki, kultury, sportu oraz w działalności społecznej.

Warto dodać, że w ramach tego samego cyklu autorskich z witnickimi czytelnikami spotkał się również Szymon Jadczak. Gość „Kwarantanny z pisarzem, również dziennikarz Tvn24.pl , zdobył w tegorocznej edycji „Grand Press” nagrodę w kategorii „News”.