Witnicka biblioteka jest organizatorem cyklu spotkań autorskich-wideoczatów  „Kwarantanna z pisarzem”. Jedną z pisarek-gości facebookowej grupy „Czytamy! – kwarantanna z książką”  była witniczanka Justyna Suchecka. Spod pióra pani Justyny wyszła książka „Young power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat‎”. W piątym tegorocznym numerze „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ukazał się zapis jej opowieści na temat pracy dziennikarza – eksperta od spraw edukacji oraz drogi do powstawania tego zbioru portretów młodych ludzi (s. 40-43). Na s. 44-45 zostały zamieszczone fragmenty „Young Power”. Autorka zaś trafiła na okładkę.

Pismo istnieje od 1992 r. Jak czytamy na jego stronie internetowej (…) „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Co miesiąc „Magazyn” odnotowuje najistotniejsze wydarzenia branżowe, jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych.”

„Duchem opiekuńczym”  publikacji w tym miesięczniku jest Monika Simonjetz, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.  „Norwida” w Zielonej Górze. Opowieści Justyny Sucheckiej spisała bibliotekarka Marcelina Szuciak.

„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” można nabyć w wersji papierowej lub w PDF w sklepie na stronie

https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nowy-numer-magazynu-literackiego-ksiazki-34/