Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy rozpoczęła cykl zajęć regionalnych „Robot Photon zwiedza Witnicę”.

Tytułowy bohater pochodzi z odległej galaktyki. Niestety, jego rakieta zderzyła się z asteroidą, więc zaliczył lądowanie w trybie awaryjnym i się potłukł. Rekonwalescencja trochę potrwa, więc przez pewien czas z nami pozostanie. Zwiedzanienie naszej planety rozpoczął od Miasta i Gminy Witnica. 20 września wspólnie z klasą 3 „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego poznawał najciekawsze zakątki naszej okolicy.

Multimedialny przyjaciel uatrakcyjnił wycieczkę uczniom, którzy musieli samodzielnie posterować robotem, aby dotarł na przypisane mu miejsca na macie. Były to m. in. „Żółty Pałacyk i Regionalne Centrum Ratownictwa w Witnicy, Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich oraz świerkociński most na Warcie. Następnie uczestnicy zajęć układali z rozsypanki sylabowej pełną nazwę wylosowanego punktu.

Na koniec klasa została podzielona na grupy, które wykonywały powierzone im zadania. Były to: zabawa w kalambury, budowa świerkocińskiego mostu z klocków oraz wykonanie z papieru dinozaura, kościoła i czarodzieja Witnika. W teatrzyku kamishibai dzieci odegrały witnicką „Bajkę o smoku z Jeziora Wielkiego” Cezarego Żołyńskiego z ilustracjami Magdaleny Ćwiertni.

Bibliotekarki Marcelina Szuciak i Barbara Orszewska zapraszają na kolejne spotkania z sympatycznym robotem. Najbliższe zajęcia odbędą się w czwartek o godz. 17.00 w bibliotecznej filii w Kamieniu Małym.