Każdego roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. organizuje konkurs na recenzję „Moje literackie fascynacje”. W tegorocznej dziewiątej edycji uczestniczyło 15 czytelników, reprezentujących Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) działające przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dziewięciu spośród nich.

W I kategorii  wiekowej (do 14 roku życia) nagrodzeni zostali:

II miejsce – Sabina Mazurak, uczennica SP w Dąbroszynie za recenzję książki „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa.

III miejsce – Konstancja Kucharska, uczennica SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy za recenzję książki „Oskar i Pani Róża” E. E. Schmitta.

Wyróżnionych zostało sześcioro uczniów SP w Dąbroszynie:

Maja Domańska za recenzję książki  „Tajemniczy ogród” F. H. Burnetta

Witold Jagiełowicz za recenzję książki „Kaczor Donald”

Roksana Kucińska za recenzję książki „Wojownicy” E. Hunter

Lena Masiewicz za recenzję książki „Isadora Moon idzie do szkoły” H. Muncaster

Lena Sajewicz za recenzję książki „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza

Sara Sowińska za recenzję książki „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery.

W II kategorii wiekowej (od 15 do 19 lat):

II miejsce – Gabriela Gołąb, uczennica SP w Dąbroszynie za recenzję książki „Dziady cz. II” A. Mickiewicza

Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami – bonami do księgarni EMPiK. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali listy gratulacyjne i bony do księgarni.