Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. Właśnie dotarła do niej przesyłka z dwudziestoma książkami wydrukowanymi w języku naszych wschodnich sąsiadów.

Jest w wśród nich m. in. „Kicia kocia” – najnowszy przebój literatury dziecięcej, album przedstawiający Lwów, polsko-ukraińskie kołysanki i książka prezentująca Kanadę, wydana przez ambasadę tego kraju w Polsce. Wszystkie te pozycje można wypożyczyć.

Ukraińskie dzieci, które zapiszą się do biblioteki, otrzymają w ramach „wyprawki” książkę – dar od wydawnictwa „Insignis”. Jest to „Co wolisz?” / „Що вибираєш?” – zbiór dwustu pobudzających wyobraźnię pytań, przeznaczony dla dzieci w wieku 4–12 lat. Rozwiązywanie tych zadań to zabawa dla całej rodziny!

#fundacjametropoliadzieci, #ukrainskieksiazkidladzieci, #podarujksiazkeukrainskimdzieciom, #instytutksiazki