W najnowszym 49. Numerze pisma „Bibliotekarz Lubuski” ukazały się dwa artykuły poświęcone życiu kulturalnemu Miasta i Gminy Witnica.

Pierwszy to zamieszczony na 53 s. tekst „Dawni fachowcy powrócili. Cykl zajęć dla różnych grup wiekowych” pióra Beaty Golis i Marii Skrzypczak-Wróblewskiej. Opowiada o cyklu zajęć „Rzemiosło sprzed wieków”, realizowanym w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie przy współpracy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Jego celem było wzbogacenie języka uczniów i ich wiedzy o dawnych czasach. Projekt został zrealizowany jako innowacja pedagogiczna w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Drugi artykuł znajdziemy na 60 s. Jest to „Historia pocztówką pisana” Władysława Wróblewskiego. Tekst poświęcony jest należącej do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy kolekcji pocztówek. Przedstawiają one tereny dzisiejszego Miasta i Gminy Witnica od końca XIX w. po współczesność. Zasadniczą ich część stanowi zbiór stworzony przez Zbigniewa Czarnucha, wieloletniego prezesa Towarzystwa Przyjaciół Witnicy, przekazany bibliotece w darze w 2015 r.

Papierowy nakład „Bibliotekarza Lubuskiego” jest skromny, ale zainteresowani będą mogli przeczytać zamieszczoną w Internecie elektroniczną wersję ostatniego numeru:

http://www.bibliotekarzlubuski.pl/images/stories/pedeefy/BL49.pdf

Skoro o witnickich pocztówkach mowa, to jest im także poświęcona facebookowa strona „Witnica na starej pocztówce” i cykl „Witnickich pocztówek czar…”, ukazujący się na łamach „Witnickiego Flesza”. Tekst w ostatnim numerze poświęcony jest ulicy Kostrzyńskiej.

 

Accessibility
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial