W czwartek 26 września filia w Kamieniu Małym gościła p. Basię i p. Marcysię. Bibliotekarki MBP w Witnicy przygotowały dla małych czytelników zajęcia „Robot Photon zwiedza Witnicę”.

Bohaterem dnia był robot Photon, który pochodzi z odległej galaktyki. Zwiedzanie naszej planety rozpoczął od Miasta i Gminy Witnica. Multimedialny przyjaciel uatrakcyjnił wycieczkę dzieciom, które musiały samodzielnie posterować robotem, aby dotarł na przypisane mu miejsca na macie. Były to m. in. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym oraz wizytówki Witnicy: ratusz, Park Drogowskazów, „Żółty Pałacyk” i Regionalne Centrum Ratownictwa. Następnie uczestnicy zajęć układali z rozsypanki sylabowej pełną nazwę wylosowanego punktu.

W teatrzyku kamishibai dzieci odegrały historyjkę z Koziołkiem Matołkiem i witnicką „Bajkę o smoku z Jeziora Wielkiego” Cezarego Żołyńskiego z ilustracjami Magdaleny Ćwiertni.

Jeden z czytelników świętował szóste urodziny, więc nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.