W ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, uczniowie witnickiej ,,Dwójki” wzięli udział w warsztatach japońskiego teatrzyku Kamishibai.

15 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy i witnicką „dwójkę”. Wiktoria, Roksana i Wiktor uczestniczyli w warsztatach japońskiego teatrzyku kamishibai, na których przygotowali dwa opowiadania – „Legendę o Skarbniku” (tekst Julian Brudzewski, il. Adam Wójcicki) i „Szukając Marudka” (tekst i il. Kamiko Yamamoto). 

Pierwsze to historia Jorgusia i władcy kopalni – Skarbnika. Ów Skarbnik pomaga górnikom, a w tym wypadku chłopcu, który zamiast do szkoły, musiał pójść do ciężkiej pracy. „Legenda” mówi o dorastaniu, miłości i odpowiedzialności za tych, których kochamy. Drugi tekst opowiada historię chłopca, który skarcił swojego psotnego psa Marudka. „Obrażony” pies „wybrał wolność” i kiedy opiekun pożałował swojego gwałtownego zachowania, już go w domu nie było…

Oba utwory są „o czymś”, więc mogą się spotkać z zainteresowaniem widzów. Wiktoria, Roksana i Wiktor obiecali, że pokażą swoje przedstawienia młodszym kolegom.