Każdego roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta organizuje konkurs na recenzję „Moje literackie fascynacje”. Jej uczestnikami są członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy we współpracy ze szkołami prowadzi kilka klubów dla dzieci i młodzieży. Wysłały one na konkurs osiem prac.

W kategorii czytelników do lat 14. zostali nagrodzeni czterej nasi recenzenci:

I miejsce – Dorian Skrzypnik z DKK Witnica (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnach) za recenzję „Pachnidła” Patricka Suskinda.

II miejsce – Eryk Kowalczyk z DKK Witnica (Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy) za recenzję „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins.

III miejsce Maja Hałas z DKK Witnica (Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy) za recenzję „Malutkiej czarownicy” Otfride Preussler.

Wyróżniony został Jakub Strelau   z DKK Dąbroszyn (Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie) za recenzję „Władcy Lewawu” Doroty Terakowskiej.

28 listopada w Bibliotece Wojewódzkiej naszym laureatom nagrody wręczali jurorzy i Barbara Kosmowska, autorka znakomitych książek dla dorosłych i młodzieży.